• AKTAŞ
Ekonomi Haber Girişi : 23 Kasım 2011 12:13

35 Ev hanımı işletme sahibi oldu

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, kentte 35 ev hanımının işletme yeri açarak istihdama katkı sağladığını belirtti.
Erzurum Ajans-Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, kentte 35 ev hanımının işletme yeri açarak istihdama katkı sağladığını belirtti.

Dernek olarak Erzurum’da kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak için çeşitli projeler uygulamaya başladıklarını ifade eden Çomaklı, “Dernek olarak amacımız, her konuda mağdur kadının yanında olmak, kadın kuruluşları arasında iletişim ve ortak hareket alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak. Medyayı ve tüm iletişim kanallarını en etkin bir biçimde kullanma, kamu ve sivil toplum diyalogu oluşturmak, yalnız yerelde değil AB insan hakları örgütleri, meslek kuruluşlarıyla bir araya gelip deneyimler paylaşmak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Dernek faaliyetleri hakkında bilgiler veren Çomaklı, şuana kadar “Erzurum Folklorik Bebek Yapım Eğitimi”, “Çiftçi Kadınlara Çilek Üretme Eğitim”, “Çilek Kokulu Günler”, “Trikotaj Eğitimi”, “Turizm Sektörüne Ara Eleman Yetiştirme Eğitimi”, “Kadın Sohbet Evi” projelerini başarıyla tamamladıklarını dile getirdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.