İlçeler Düzenleme Tarihi : 04 Eylül 2020 14:43 Haber Girişi : 04 Eylül 2020 15:44

Horasan Belediye Başkanı Aydın tutuklandı...

AK Parti'den belediye başkanı seçilen Aydın'ın şok bir gelişmeyle tutuklanması hem ilçe de hem de siyasi çevrelerde bomba etkisi yaptı.

Erzurumajans-Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın tutuklandı. Horasan'da şok etkisi yapan tutuklamanın Aydın'ın belediye başkanı seçilmeden önce ticari işleriyle ilgili bir davadan dolayı aldığı 9 yıllık hapis cezasın Yargıtay'da onanması üzerine yapıldığı öğrenildi.

 

AK Parti'den belediye başkanı seçilen Aydın'ın şok bir gelişmeyle tutuklanması hem ilçe de hem de siyasi çevrelerde bomba etkisi yaptı. AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Aydın'ın tutuklandığı haberinin kendilerine de ulaştığını, ancak henüz olayın detayları hakında bilgi sahibi olmadıklarını bildirdi. ERKHABER'e konuşan Öz, "Aslında bir süre önce ticari işleriyle alakalı olarak bazı hukuksal sıkıntılar yaşadığı bizim de kulağımıza gelmişti ve kendisine sormuştum. Böyle birşey olmadığını, ufak tefek bir sorun olduğunu ve çözdüklerini bana iletmişti. Henüz olayın detaylarını bilmemekle birlikte, 9 yıllıklık bir hapis cezasının Yargıtay'da onanması nedeniyle tutuklandığını öğrendim" dedi.

 

Konuyla ilgili detaylı bilgilere henüz ulaşamadıklarını da aktaran Başkan Öz, "Konuyu etraflıca öğrendikten sonra nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz" diye konuştu...

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Osman Yücelik 09 Eylül 2020 12:34

    birde belediye başkanlığı döneminde neler yapmış onlar incelensin