Erzurum Haber Girişi : 28 Ekim 2016 18:47

Ilıcalı duyduğu heyecanı ve gururu TBMM'ye taşıdı

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa ılıcalı Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümüne denk gelen Ankara hızlı tren garının açılışına katılacağını belirterek, bir günün iki anlamlı olaya ev sahipliği yapacağını söyledi.
Erzurumajans-Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa ılıcalı Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümüne denk gelen Ankara hızlı tren garının açılışına katılacağını belirterek, bir günün iki anlamlı olaya ev sahipliği yapacağını söyledi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, 29 Ekim Günü açılışı Cummhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak Ankara Yeni Hızlı Tren Garı'nı, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Ulaştırma komisyonu üyeleriyle birlikte inceledi. Başkentin prestij eseri olarak görünen Ankara YHT Garı, günlük 50 bin yolcuya kadar hizmet verebilecek. Aynı anda 12 adet YHT setinin yanaşabileceği 3 adet peron ve 6 adet demiryolu hattı bulunan proje, 194.460 m2 kapalı alandan ve zemin katlar dahil toplam 8 kattan oluşuyor. Yap -İşlet-Devre Modeli ile yapımı tamamlanan ve demiryolu sektöründe bir ilk olan Hızlı Tren Garı yaklaşık 70 Bin M² lik bir alana inşa edilen; otel, mağaza gibi ticari ve sosyal donatı alanları ile ziyaretçilere hizmet verebilecek altyapıda.

Garın açılış tarihinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yapılacağını ve bir günde iki anlamlı kutlamanın olacağını belirten Ilıcalı, duyduğu hayranlığı dile getirerek "Önümüzdeki Cumartesi günü Cumhuriyetimizin 93. Kuruluş yıldönümünü kutlayacağız. Bu anlamlı günde, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Ankara Yüksek Hızlı Tren Garının açılışını yapacağız. Bugünde Sayın Ulaştırma Bakanımızın daveti ile Ulaştırma Komisyonu üyeleri olarak bu yeni garda kahvaltılı toplantı yaptık. Toplantı sonrasında, yapılan Yeni Hızlı Tren Garı'nı gezme imkanına sahip olduk. Ülkem adına gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde, bu gardan seçim bölgem Erzurum olmak üzere Ülkemizin her iline Yüksek Hızlı Trenlerle gitmek nasip olsun temennisiyle emeği geçenlere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Teşekkürler." dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.