• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 22 Ocak 2012 17:30

SP İl divan toplantısı yapıldı

Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi ve Erzurum Şeker Fabrikasının da bu kapsamda listede olduğunu hatırlatarak, hükümetin mirasyedi evlat gibi hareket ettiğini söyledi.
Erzurum Ajans-Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi ve Erzurum Şeker Fabrikasının da bu kapsamda listede olduğunu hatırlatarak, hükümetin mirasyedi evlat gibi hareket ettiğini söyledi.
SP Erzurum İl Divan Toplantısı il binasında gerçekleştirildi. İlçe başkanlarının raporlarını okumasıyla başlayan toplantıda, gençlik kolları, kadın kolları ve il birim başkanlarının sunumlarıyla devam etti.

SP İl Başkanı Çalık, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi ve Erzurum Şeker fabrikasının da bu kapsamda listede olduğunu hatırlatarak hükümetin mirasyedi evlat gibi hareket ettiğini söyledi. Satmakla bir yere varılamayacağının altını çizen Çalık, “Zaten kota ile çiftçimiz mağdur edilmişken şimdi şeker fabrikalarının satılarak kapanması sonucu şeker pancarı ile geçinen çiftçimiz tamamen bitirilecek ve mağdur edilecektir. Eğlence merkezleri ve otel açmaktan başka bir iş yapmayan yetkililer, Erzurum’da tüten baca açmak için bu gayreti göstermelidir. Üretimin olmadığı sadece tüketime dayanan ekonomiler her zaman iflas etmişlerdir. Örneklerini görmek mümkündür” dedi.

DENKTAŞ UNUTULMADI

Bir süre önce tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, SP’nin İl Divan Toplantısında yad edildi. SP Erzurum İl Divan Toplantısında konuşan İl Başkanı Faik Çalık, “Öncelikle Necmettin Erbakan Hocamızın emri ile başlayan Kıbrıs’ı bağımsızlaştırma hareketi olan Kıbrıs barış harekatına ve Kıbrıs davasına büyük katkıları olan Sayın K.K.T.C Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Şimdi bize düşen onun mirasına sahip çıkmaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; KKTC bağımsız bir devlet olarak sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu duygularla Kıbrıs Türk halkına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekan-ı Cennet olsun” dedi.

ÇALIK; SURİYE’DE HAÇLI İŞGALİ YAŞANMASIN

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın Suriye gezisine de değinen Faik Çalık, “Birileri mal bulmuş mağripli gibi konuya dahil oldular. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Kamalak Suriye’deki mazlumları savunmak ve Sayın Esad’ı uyarmak için gitmiştir ve gerekli uyarılar sonucu Suriye’de genel af İlan edilmiştir. Suriye’ye yapılacak olan olası bir Haçlı müdahalesine de karşıyız. İslam coğrafyası Haçlıların rahatça işgal edebilecekleri topraklar olmamalıdır” şeklinde konuştu.

TERÖRÜ ALLAH KORKUSU BİTİRİR

Düzenlenen toplantıda terör konusuna da değinen Çalık, “Askerimize ve masum vatandaşlarımıza sıkılan kurşunlar ve şehirlerimizde patlayan bombalar milletimizin arasına atılmış nifak tohumlarıdır. Terör eksik ve çözümsüz açılımlarla bitirilemez. Terörü sadece Allah Korkusu bitirir” dedi.
Terörist başı APO’nun İmralı da korunmasının bir Yahudi özel güvenlik firmasına verilmesini de eleştiren Çalık, özelleştirmelerde Yahudi şirketleri veya ortaklıklarından başkasının niçin bulunamadığını sordu.

MANEVİ DEĞERLERİMİZ TAHRİBATA UĞRUYOR

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Erzurum’da 500 senelik mazisi olan 1001 hatim geleneğinin coşkuyla artarak devam etmesine de değindi.
Çalık, “Bir milletin Gücü maneviyatının Yüksekliği ile ölçülür. Manevi değerlerimizin büyük bir tahribata uğradığı günümüzde Erzurum’daki manzara gerek hatimlere gerekse hatim duasına olan teveccüh milletimizin istikametini göstermiştir. Bu vesileyle bu hayırlı geleneği başlatan Pir Ali Baba’ya ve ecdadımıza şükran borçluyuz” dedi.
Erzurum’da son günlerde yaşanan cinayetlere de değinen Çalık, “Erzurum’da işsizlikten ve eğitimden uzak başıboş bir gençlik oluşuyor. Bu gençlerimizi kötü niyetli insanların ellerine bırakamayacağımızı bunun için emniyetimizin bu tür çetelere karşı daha dikkatli olması gerekir” diye konuştu.

AFGAN VATANDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKILSIN

İşgal altındaki topraklarında geçinemeyerek Erzurum’a gelen bazı Afgan vatandaşların kötü yollara düşürüldüğüne yönelik iddialara da değinen SP İl Başkanı Çalık, Erzurum’da mülteci olarak gelen Afganistanlı mültecilerin kötü yollara düşürüldüğünü ve sahipsiz bırakıldığına dair halkımız arasında yayılan söylentilerin mülki amirlerce dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi.
S
P İl Divan Toplantısı eski İl Başkanı Sedat Laloğlu’na plaket takdimi ile sona erdi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Dr. Nimet 01 Ocak 1970 02:00

    Saadetlileri tebrik ediyorum teşhisler yerinde ve tedavi yöntemleride çok makul ve akıllıca.