• AKTAŞ
Medya Haber Girişi : 09 Haziran 2020 11:30

Vay sen çok sağol Onur!

Neredeyse Şubat ayından beri Korona ile yatıyor, Korona ile kalkıyorduk. Haftalarca eve kapandık, korona illetinden kurtulmak için en yakınlarımızla görüşmekten bile imtina ediyorduk.
Erzurumajans-Vedat Refayeli-Daha önce hiç kullanmadığımız, kullanamayacağımız pandemi, semptom, entübe, filyasyon, sosyal izolasyon gibi kelimeler hayatımıza girmişti. Bir çoğunu hiç olmadığı kadar artık bazen aynı cümle içinde kullanır hale gelmiştik. Hangi televizyonu açsak birinci haber de sonuncu haber de hep Koronaydı. Erzurum’da öteden beri bir başka güzel geçen o Ramazan’ın, bayramın bile nasıl gelip gittiğini, ruhaniyetlerini farkedemedik. Baharın geldiğine bile Fransız kaldık be! Karların ne zaman eridiğini bile göremedik çoğu kez. Kendimden biliyorum, PUSULA’ya hergün karikatür çizerken konu illa ki Korona olmuştu. 

Zaten gazetenin hiçbir sayfasında koronasız bir haber yoktu.  Cihat İncesu ve İrfan Tarakçıoğlu, gün boyu gazetenin sayfalarına adeta korona haberleri yetiştirmek için yarış içindeydi. Bölgeden ne kadar haber geliyorsa içinde mutlaka Korona veya moda tabiriyle COVİT-19 kelimeleri illa ki geçiyordu. Nurullah Pala’nın dahi hazırladığı spor sayfasında Koronasız bir tek habere dahi rastlanılmıyordu. Ta ki sağolsun, eski PUSULA’cı Onur Sağsöz gündemi değiştiren o sürpriz haberi yapana kadar. Hobi bahçeleri ile ilgili takıntısı hariç çoğu konuda yanında olduğum Erzurum Ajans’ta çalışan Onur, bir havaalanı haberi yaptı da bir anda korona gündem olmaktan çıktı, o gün normal bir güne merhaba dediydik. Sitelerinde yayınladıkları haberden sonra artık başka haberler görmeye başladık. Öyle ki Onur Sağsöz’ün havaalanı haberinden sonra bir çoğumuz koronanın varlığını dahi unutur olduk. O kadar yani. O yüzden sağolsun Onur, bize abone olan Korona’yı unutturdu da, normal hayata dönmeyi başarabildik.. Sadece düşen vaka sayısı bakımından değil, en azından Erzurum’da Onur’un sayesinde biraz da normal hayata döndük diye düşünüyorum.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Dadaş 01 Ocak 1970 02:00

    Kalem i keskin doğruları yazan araştırmacı bşr gazeteci inşallah çizgisini hiç bozmaz. Susmaz susmadığı yazdığı sürece Erzurum halkı olarak arkasındayız