• AKTAŞ
Erzurum Düzenleme Tarihi : 29 Eylül 2020 14:36 Haber Girişi : 29 Eylül 2020 15:00

Yürek odur daim yana!

Azerbaycan'ı kardeşimizden ayırmaz sever, ayrı coğrafyalarda olsak dahi aynı şeyi düşünür, konuşuruz.

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Ermenistan’ın sivil yerleşim bölgelerini vurmasının ardından savaş durumuna geçen Azerbaycan’a desteğimiz tam elbette ki. Etle tırnak gibi olduğumuz Azerbaycan’a her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya bildirdik zaten. Azeri dünyasının elbette yanındayız, çünkü kardeşliğimiz vardır.

 

Hele de bilinmelidir ki Karabağ Türk toprağıdır, Türk kalacaktır! Öteden beri severiz Azeriyi, Azerbaycan’ı kardeşimizden ayırmaz sever, ayrı coğrafyalarda olsak dahi aynı şeyi düşünür, konuşuruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Öyle ki Azerilerin ünlü şairi Bahtiyar Vahabzade’yi hiçbir Türk şairinden ayırmadım. Ve bana hep büyülü, anlamlı gelen Vahabzade’nin ‘Yürek Odur’ şiiri, sanmam ki dinleyen bir Türkün de beğenmediği sözler olsun. TRT’nin Erzurumlu emekli sanatçılarından Mehmet Çalmaşır ve Nurullah Akçayır pek de güzel söylerler o türküyü.

 

Defalarca dinleyip, bıkmadığım parçalardandır o.  Bu kritik dönemde o türküyü dinledim dün yine üst üste. İşte Türkiye-Azerbaycan dostluğunu da hatırlatan gözümden yaşlar akıtan o meşhur sözler: Yürek odur daim yana/od gopara alovlana/ Becermirse goy dayana/Demek o heç yürek değil/ Vatan için lazım gelse/ Polat kimi gerilmezse/Ayyıldıza sarılmazsa/ O heç bize gerek değil/Men nedirem o yüreği/Yok arzusu bir dileği/Becermirse o sevmeyi/Demek o heç yürek değil!

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.